Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Dlaczego należy zdejmować biżuterię na noc
Dlaczego należy zdejmować biżuterię na noc?
11 stycznia, 2021
Pokaż wszystkie

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy

Kolczyki to zdecydowanie najbardziej ulubiona część biżuterii wielu kobiet. To nasza osobistą ozdoba, którą nosimy w celu podniesienia naszej atrakcyjności czy przykucia uwagi. Znajdują się blisko naszego uśmiechu i mają bezpośredni kontakt z częścią naszej twarzy. Aby prawidłowo spełniały swoją funkcję, warto dobrać kolczyki do kształtu twarzy. Sprawdź, czy Twoja twarz ma kształt owalny, kwadratowy, pociągły, okrągły czy jest może ma kształt serca. Odpowiedni dobór kolczyków jest równie ważny jak dobór fryzury. Pamiętajmy również, że obecne kolczyki już nie koniecznie muszą się kojarzyć tylko z tradycyjnym przebiciem płatka ucha – to szereg innowacyjnych wariancji, które mogą nas interpretować.

Kolczyki – rodzaje i typy kolczyków dobierane do kształtu twarzy

Obecnie kolczyki to już nie tylko wkrętki czy earlobe, które w tradycyjny sposób podkreślą urodę, obecnie to nowoczesne rozwiązania i coraz wymyśle projekty. Obecnie trendy mody wskazują nam różnorodną i szeroką paletę możliwości w przebijaniu i zdobieniu naszego ucha. A oto kilka z najpopularniejszych stylów:

Styl industrialny – to przebicie w górnej części małżowiny usznej dwoma dziurkami – przeznaczone do noszenia sztangi.

Styl tragus – to nazwa przekucia na chrząstce ucha położonej najbliżej twarzy.

Styl helix – to przebicie górnej części chrząstki małżowiny usznej.

Nowoczesne style, charakteryzują się jedną cechą – w większości są to kolczyki przylegające bezpośrednio do ucha, dlatego kształt Naszej twarzy nie ma tu większego znaczenia. Zupełnie inne podejście należy mieć w odniesieniu do kolczyków związanych z tradycyjnym earlobe (wiszącym kolczykiem na kółku czy zawieszce). Tu bardzo ważny jest kształt twarzy w doborze kolczyka.

Dobór kolczyków do kształtu twarzy

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie ocenić jaki posiadasz typ twarzy z pomocą przyjdą Ci styliści, fryzjerzy lub wizualiści.

Jak odczytać kształt twarzy samodzielnie?

Jeśli twoja twarz ma kształt owalny – najbardziej pożądany, uznawany za idealny, możesz poszaleć z długością, grubością i kształtem kolczyków. Od delikatnych wkrętek czy wiszących lub dominujących earlobe, po nowoczesne style z przebiciami w różnych miejscach małżowiny.

Jeżeli Twoja twarz jest okrągła – dobieraj kolczyki które ją optycznie wydłużą, wiszące sople czy frędzle.

Gdy Twoja twarz ma znamiona kwadratowej czy kanciastej – wybierz kolczyki, które złagodzą lekko ostre linie twarzy.

Przy twarzy pociągłej, z prostą linią boczną twarzy – unikaj zbyt długich kolczyków. Sugerowane są półdługie, nie przekraczające linii szczęki lub bezpośrednio przytwierdzone do ucha.

Twarz trójkątna lub inaczej zwana sercowatą, ze spiczastą brodą i szerokimi kośćmi policzkowymi – sugerowane są kolczyki które w optyczny sposób poszerzą linie szczęki.